hakkımda fotoğafı

Volkan Durak Kimdir?

1979 yılının dillere destan kar yağışıyla ünlenen günlerinin birinde ve İstanbul’un tarihi yarımadasında bembeyaz bir dünyaya doğdum.

Okul Hayatım: Turizm Bakanlığı’ nın ön lisans denklik programıyla “Turizm ve Otelcilik” alanında başlayan yüksek öğrenim hikâyem, Marmara Üniversitesi “Satış Yönetimi”, Anadolu Üniversitesi “İşletme” ve İstanbul Üniversitesi “İnsan Kaynakları Yönetimi” dallarındaki mezuniyetlerimle devam etti. Yüksek lisansımı ise Yıldız Teknik Üniversitesi’ nde ” Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi” üzerine tamamladım.

İş Hayatım: 26 yıl dolu dolu geçen iş hayatımda iki farklı ana meslek kolunda çalışma şansım oldu. Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines ile vardiya yöneticiliğine ulaştığım 13 senelik havacılık kariyerimde kalabalık ekipleri yönetme tecrübesine ulaştıktan sonra eğitmen olabilmek adına başarıyla ve üst düzey yöneticiliğe doğru hızla ilerleyen kariyerime son vererek sırasıyla İstanbul Aydın Üniversitesi’ nde öğretim görevliliği; Leras Tekstil, Seyidoğlu, Onur Marketler ve DEVA Holding kurumlarında ise eğitim yöneticiliği ve eş zamanlı olarak eğitmen rollerini icra ettim. Departman kuruluşları, eğitim ve öğrenme tasarımları, LMS yönetimi ve içerik geliştirilmesi gibi işin mutfağında görev almanın yanı sıra eğitmenlik kasıyla da 10.000 saat üzerinde eğitim verme tecrübesine ulaştım. Bu yolda ilerlerken sayısız eğitimlerle donanarak güçlenmeye çalıştım. En güzeli ise kendinin farkında olan ve anlamını bilen bir birey olmayı başararak kendimi gerçekleştirebilmem oldu. Bu gerçekleşmeye birlikte ilerlerken, katıldığım sayısız eğitimlerin paydaşlarına ve eğitmenlerine sonsuz teşekkür ederim.

2023 yılında erken bir yaşta emekliliğe hak kazandıktan sonra ise başkalarına da ilham verebilmek adına yolculuğumu hayal ettiğim farklı bir noktaya taşımak istedim. Bu sebeple kurumsal hayatın çalışan tarafındaki rolümü bağımsız eğitmen rolüyle değiştirdim.

Yayınlarım: 2013 yılında “İmlasız Cümleler” ve 2015 yılında “Baba Kalbin Kanamış” isimli romanlarım yayımlandı. Şu aralar eğitim başlıklarımdan biri olan “Ustaların Sunumu” isimli kitabımı tamamlamak üzereyim.

Bazı Eğitim Verdiğim Kurumlar: Levi’s, Leras Tekstil, YKM Mağazacılık, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Efes, Timon Mega, Ajans 2.0, DEVA Holding, İdeasoft, YASA Elektrik, İntelsaş Enerji, Widex Tıbbi ve Teknik Cihazlar, Sivantos, Black Fashion, Orallar Zirai, Garanti Tavukçuluk, Odak Lojistik, APTIV, Ahenk Laboratuvarları, Fenerbahçe Üniversitesi, Avrile Women, Nisan Triko, Kuveyt Türk, İTÜ, Eksim Holding, Inova Otomotiv, Savaş Plastik – Tilia, Robatech, Düğünümüz Var, TSY Enerji, Humanis İlaç, Signia, Kerry Gıda, Emakin, Ekrutex, Sebit, SÜTAŞ, TIME Çizmeci Gıda, XGEN Enerji

10.000 saat üzeri eğitim tecrübemin çıktısıyla uygulamalarla desteklenen, interaktif ve hikâyeleştirmeci anlatım tarzıyla yüksek farkındalık yaratan özelleştirilmiş eğitim yöntemlerini benimsemekteyim.

Eğitim kariyerimin yanı sıra Profesyonel Koç kimliğim ile de farkındalık dolu hayatlara katkıda bulunuyorum.

Evli ve bir çocuk babasıyım.